top of page

Fit Pobyty MALLORCA 2021

Updated: May 15


fit pobyt mallorca malorka
fit pobyt mallorca malorkaBolo leto 2019 a ja som sa stretol s kamarátkou Dominikou, ktorú som nevidel roky. Na leto mala naplánovaný jogový pobyt na Malorke. "To by som chcel aj ja, zobrať partiu ľudí a športovať počas dovolenky" povedal som si a už som zisťoval ako sa k tomu dostala. Dostal som informácie, ktoré som potreboval a už som mal dohodnuté stretnutie s Miškou z cestovky mallorcareality. Nápadov sme mali kopec, už to len dať dokopy a ideme nato. Pobyt sme riešili celú zimu, nájsť vhodné miesto, hotel, vymyslieť program. Čo, kde, ako....

Prvý termín sme mali naplánovaný a zrazu BOOM. Prišla korona a nič sa nekonalo, ani jogový pobyt kamarátky, ani náš fit pobyt.

fit pobyt mallorca malorka

Celý rok sme čakali kedy sa bude dať cestovať a opatrenia sa uvoľnia. Prišiel rok 2021 a celkom sme sa zabehli v kolotoči zákazov vychádzania, obmedzení, uvoľnovaní opatrení a vo všetkom čo k tomu patrí. Zrazu Miška vraví "v júni spravíme pobyt, bude sa dať vycestovať, podarí sa to". Veľmi som tomu neveril a neveril som až kým sme nenasadli do lietadla. Nazbierala sa partia ľudí, Miška vybrala najlepší hotel priamo na pláži, program sme vymysleli. Celý pobyt bol nastavený tak, aby účastníci už len nastúpili do auta / lietadla a o nič iné sa nemuseli starať. Odlietame vážení. (budem tu písať o oboch pobytoch)

fit pobyt mallorca malorka

fit pobyt mallorca malorka

Nasadli sme do lietadla, a s neskutočnou radosťou sme leteli na Malorku. Pohľad na ostrov z tej výšky stál zato. Ostrov nieje veľký, v najširšej časti má okolo 100km. Nachádza sa na ňom pár väčších miest, miestami vyprahnutá zem, zalesnené kopce, more.

Prileteli sme, na letisku nás čakal odvoz a ideme smer Capdepera, do hotela Na Forana na východe ostrova. Deň príletu bol len zahrievací, zoznámili sme sa navzájom medzi sebou, ubytovali sa a popozerali okolie.


Hotel bol skvelý. Bol priamo na pláži, izba s výhľadom na more. Aj keď, niektoré apartmány tam mali obrovské terasy s posteľami priamo na nich, s výhľadom na more. Raz si takú izbu poprosím. Rána tam musia byť úžasné. Vďaka ubytovaniu all inclusive sme hladní veru neboli. Jedla bolo toľko že bolo ťažké vybrať si len niečo a neprejedať sa. ALE, nikto na pobyte nepribral, práveže sme schudli.


fit pobyt mallorca malorka

Väčšinu dní sme začínali krátkym behom na pláž vzidalenú dva kilometre od nášho hotela, kde sme si s Dominikou odcvičili jogu a následne sme odbehli späť na hotel. Na prvom pobyte sme behali menej, zato na druhom sme si dva behy odbehli počas noci. Počas night runov sme prvýkrát vybehli k nedaľekému majáku a druhýkrát sme sa dostali do oblasti nad mestom kde boli len domy a ticho. Počas oboch behov bolo úžasné ako ustal ruch promenády a turistov a ostalo len ticho a tma. K majáku sme si vybehli na oboch pobytoch. Skoro ráno, aby sme stihli východ slnka a vybehneme si tam aj na ďalších pobytoch ktoré nás čakajú. Tento rok to bude koncom septembra. Počas pobytov som tam našiel pekné a zaujímavé trasy na behanie, rozhodne sa bude načo tešiť.


fit pobyt mallorca malorka beh

fit pobyt mallorca malorka beh

fit pobyt mallorca malorka beh

fit pobyt mallorca malorka beh

fit pobyt mallorca malorka beh

fit pobyt mallorca malorka beh dovolenka

Voľný čas sme trávili výletmi po meste a okolí, alebo na pláži či pri bazéne. Pláž hneď za hotelom a all inclusive si pochvaľovali všetci účastníci. Niekedy som si dokonca myslel že máme párty pobyt. Na spomínaný maják sme si vyšli hneď na začiatku pobytu aj pešo. Koncom júna tam bolo také teplo, že nám aj prechádzka necelých 6 kilometrov dala zabrať. Navštívili sme aj miestny hrad z ktorého bol výhľad na všetky strany a bolo úžasné sledovať ako sa zelené kopce menia na vyprahnuté červené polia.


fit pobyt mallorca malorka dovolenka