top of page

RECEPT Raňajky - Pečivo, volské oko, mozzarella, šunka.

Updated: May 15, 2023

602 Kcal, 41g bielkoviny, 45g sacharidy, 26g tuk, 10,5g vláknina

volske oko ranajky pecivo zelenina

Tieto raňajky Vám budú najviac chutiť keď ich budete jesť doma, čerstvé a teplé. Jar nám pomaly začína a záhrady budú čoskoro plné zeleniny. Zelenina by mala byť súčasťou našich jedál a na tanieri môže kľudne zaberať aj polovicu miesta. Preto sa jej netreba báť, v obchodoch predávajú šalátové mixy do ktorých už len pridáte načo máte chuť a šalát máte hotový. Na pečivo som nepoužil žiadnu nátierku, preto keď máte chuť, kľudne si naň niečo natrite aby Vám to nebolo suché. Mňa to chutilo, ale sto ľudí, sto chutí a nejakí mudrlanti k tomu. Hovädziu šunku som mal problém nájsť lebo moju obľúbenú asi prestali vyrábať. Už som si aj poplakal keď som ju prvýkrát nenašiel. Srandujem, plačem len keď predĺžia núdzový stav.

Zeleninu na šalát si umyjeme, nakrájame a zmiešame dokopy. Pečivo si rozrežeme a ako prvú vrstvu si môžete dať trochu zeleniny, potom mozzarellu a nakoniec šunku. Volské oko spravíme na panvici a nakoniec kým je ešte horúce ho nezabudnite posypať strúhanou mozzarellou.


Raňajky ktoré sem pridávam sú moje raňajky. Preto to môže byť niektorým z Vás veľa ako jedna porcia. Preto si kľudne niečo odoberte aby ste vládali, napríklad odstránením vrchnej časti žemle prídete o 125 kcal. Na druhej strane, keď zjete tieto raňajky celé tak vydržíte do obeda a nebudú Vás pokúšať potraviny ktorým sa chcete vyhnúť.

Poriadne raňajky, obed, večera, medzi tým ovocie, prípadne potravina s vysokým obsahom bielkovín alebo štvrté jedlo a nič viac nemusíte jesť.

Dobrú chuť priatelia.

suroviny na salat

volske oko mozzarella

 

Potrebujeme :

1ks (86g) ražná kocka s vysokým obsahom vlákniny

150g čerstvá zelenina (paradajky, šalát, uhorka, reďkovka)

90g volské oko

40g mozzarella

30g hovädzia šunka

15g mozzarella strúhaná

 

ranajky

38 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page