top of page

Zdravá a vyvážená strava v Astrum Laus**** v Leviciach

Updated: May 15, 2023

V hoteli Astrum Laus**** v Leviciach nájdete v obedovom menu zdravú a vyváženú stravu, z receptov ktoré pre Vás pripravujem ja. Pod článkom nájdete fotky niektorých týchto jedál.

hotel astrum laus

V týchto jedlách nenájdete nízkokalorické, nízkosacharidové ani diétne jedlá. Jedlá sú robené tak, aby boli kaloricky vyvážené a nič im nechýbalo. Pri niektorých jedlách, ktoré sú vegetariánske / vegánske, sa môže stať, že budú obsahovať menej bielkovín. Niektoré jedlá môžu byť zase kalorickejšie, čo je ale spôsobené surovinami. Ako napríklad jedlá so špagetami alebo s ryžou.

obedove menu astrum lausKlasické špagety majú na 100g 141,5 kcal a 28,3g sacharidov.

Celozrnné špagety majú na 100 g viac ako dvojnásobok týchto hodnôt a to, 354,2 kcal a 71g sacharidov.


obedove menu astrum laus

Tak isto je to pri rozdielnych druhoch ryže. Kde biela dlhozrnná varená ryža obsahuje na 100g len 125,7 kcal a 28g sacharidov a ryža basmati má na 100g až 359 kcal a 80,4g sacharidov. Takže, nieje ryža ako ryža.Do jedál dávame hlavne hydinu a hovädzie mäso, ktoré obsahuje viac bielkovín ktoré potrebujeme pre naše svaly. Hlavne športovci, ktorí si dávajú pozor na stravu, vedia o čom píšem. V týchto jedlách nezabúdame ani na ryby ktoré sú zdrojom zdravých tukov a omega mastných kyselín a dostatok zeleniny, ktorá obsahuje vitamíny, ktoré potrebujeme hlavne v zimnom období na zlepšenie imunity.


V ďalších príspevkoch na mojom blogu sa budem venovať jednotlivým potravinám ktoré nájdete v zdravej strave a ich benefitom.


Ak žijete aktívnym životným štýlom, využite naše fitness centrum na tréning, kde Vám rád poradím a vysvetlím ako používať naše stroje a pomôcky na cvičenie ako napríklad závesný systém TRX, balančnú pomôcku bosu, kettlebelly, veslársky, bežkársky trenažér a iné. Silový tréning je plný benefitov nielen pre aktívnych športovcov ale aj pre rekreačných. Okrem iného zlepšuje držanie tela, posilňuje pohybový aparát a drží nás v kondícii.


Na regeneráciu môžete využiť naše wellness centrum na prvom poschodí, ktoré obsahuje štyri sauny: fínsku, parnú, bio a infra saunu. Tak isto tam nájdete výrivé vane, ochladzovací bazén, zážitkové sprchy a odpočívareň. Ideálnou kombináciou na regeneráciu je saunovanie po ktorom nasleduje masáž. Masérska miestnosť je súčasťou wellness centra, na masáže je nutné dopredu sa nahlásiť na recepcii hotela na telefónnom čísle 036/39 63 111 alebo osobne.


Ak máte otázky ohľadom stravy, cvičenia alebo regenerácie, neváhajte ma kontaktovať. Či už osobne vo fitness centre alebo cez sociálne siete. Kontakt na mňa nájdete aj TU, na mojej stránke, úplne dole alebo si ho pýtajte na recepcii hotela.


obedove menu astrum laus

obedove menu astrum laus

obedove menu astrum laus zdrava strava

obedove menu astrum laus zdrava strava

obedove menu zdrava strava astrum laus levice

obedove menu zdrava strava astrum laus levice

obedove menu zdrava strava astrum laus levice

obedove menu zdrava strava astrum laus levice

obedove menu zdrava strava astrum laus levice

obedove menu zdrava strava astrum laus levice

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page